Purchasing trainee

A svéd italoskarton gyártással és forgalmazással foglalkozó Tetra Pak 1989-ben alapította magyarországi kereskedelmi vállalatát. Egyetlen vállalatként kínálunk élelmiszeripari ügyfeleinknek teljes megoldásokat, az élelmiszer feldolgozó rendszerektől a töltősorokon keresztül egészen az italoskarton csomagolásig.
Feladatok
Scope of Activities:
• Check and release of blocked invoices under GBR SM24
• Investigate difference in GR/IR account
• Clear difference in GR/IR account
• Manage blocked invoices and take necessary actions
• Address requirements for further investigation to local sites
• Request creation of and changes to Vendor Master Data
• Identify and drive implementation of improvements in the workflow process

Elvárások
Professional requirements:
• Min. Secondary education
• Good level of spoken and written English
• Advanced MS Office knowledge
• SAP knowledge is a must

Personal skills and abilities:
• Pro-active mindset
• Good team player
• Good communication skills
• Accuracy
• Customer oriented attitude
• Eager for continuous improvement
Alapadatok
  • Helyszín: Budaörs
  • Munkaidő: 8:00-17:00 (min. 30 h/w)
  • Heti Munkaidő: 30 - 40 óra
  • Szakterület: Pénzügy, könyvelés, bérszámfejtés
  • Elvárt nyelvtudás: magyar, angol
  • Bérezés: 1290 Ft/óra
  • Azonosító: #13560
Ütemezés
  • Időtartam: folyamatos
  • Munkakezdés: Önéletrajzos jelentkezést követően