Könyvelő és bérszámfejtő gyakornok

Könyvelő és bérszámfejtő gyakornok diákot keresünk,
Feladatok

Könyvelés:
- Tárgyi eszközök állományváltozása, egyedi nyilvántartása, értékcsökkenése,
- Bankszámla kivonatok,
- Házipénztár bizonylatai,
- Valamennyi kimenő ( árbevétel ) számla,- Ezek elkészítését személyes tárgyalásunk szerint a megbízó által a megbízott részére átadott szerződések alapján vállalja a könyvelést végző cég, vagyis a megbízott.
- Valamennyi bejövő ( költség ) számla,
- Készletek állományváltozásainak főkönyvi könyvelése feladás/kiértékelt leltár alapján,
- Adók, munkabérek, járulékok és elhatárolások,
- Általános forgalmi adó, helyi iparűzési adó, társasági adó és az egyéb adókapcsolatok
Összesítő bevallásai,
- adókötelezettségek körében beállt változások bejelentése,
- fax vagy e-mail értesítés az adókötelezettségekről, legkésőbb az adókötelezettség teljesítésére előírt nap előtt 2 nappal,
- ügyintézés a Megbízó helyett és nevében a megbízás körében elkészített bevallásokkal kapcsolatban az adóhatóságoknál,
- számviteli, és pénzügyi információ szolgáltatása
-bevételek és költségek
-eredmény-kimutatás
-vevői és szállítói kintlevőségek
-mérleg

Bérszámfejtés:
- munkaügyi nyilvántartások vezetése ( munkaidő-és szabadság nyilvántartás).
- Kereset nyilvántartások vezetése ( bérkarton és bérjegyzék),
- Valamennyi munkabérrel, megbízási díjjal kapcsolatos adókötelezettség kiszámítása és az adóbevallások elkészítése ( TB, Szja, munkaadói-és munkavállalói járulék, szakképzési hozzájárulás stb.)
- Magánnyugdíj pénztári bevallások és elszámolások,
- A dolgozók be-és kilépésekor a szükséges bejelentések, kilépéskor a munkáltatói igazolások elkészítése,
- Az év végi adóbevallások elkészítése ( nem önadózók részére)
Elvárások
Heti 30 órában, ideális napi 6 órában. Tanulmányok mellett heti minimum 20 órában.

Elvárás:
- Felsőfokú pénzügyi/gazdasági tanulmányok legalább 2-3. éves hallgatói jogviszonyban.
Alapadatok
  • Helyszín: Budapest, XI. kerület
  • Munkaidő: 8:30-14:30
  • Heti Munkaidő: 20 - 30 óra
  • Szakterület: Pénzügy, könyvelés, bérszámfejtés
  • Elvárt nyelvtudás: magyar
  • Bérezés: 1400 Ft/óra
  • Azonosító: #10584
Ütemezés
  • Időtartam: folyamatos
  • Munkakezdés: Önéletrajzos jelentkezést követően